Home Aktualitet E FORTË | 25-vjeçarja shkel urdhrin e “shtet-rrethimit”, aksidentohet rëndë

E FORTË | 25-vjeçarja shkel urdhrin e “shtet-rrethimit”, aksidentohet rëndë

nga Editor

DIVJAKË- Një aksident me pasojë plagosje ka ndodhur me fshatin Mize të baskisë së Divjakës.

E plagosura është identifikuar si Paola Daka 25-vjeç. Ajo po drejtonte mjetin tip “Passat” por në shkaqe edne të paqarta ka dalë nga rruga dytësore duke u përplasur me një kamion të parkuar në rrugë që ishte ngarkuar me produkte ushqimore.

Si pasojë e kësaj përplasjeje 25-vjeçarja ka marrë plagë të rënda dhe po mbahet në vëzhgimin intensiv nga mjekët. Sipas informacioneve të marra edhe pse sot nuk lejohet qarkullimi I makinave nga persona pa autorizim 25-vjeçarja e ka shkelur këtë urdhër pasi ajo nuk kishte autorizim për të udhëtuar me automjet

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!