Home Aktualitet Greqia shënon viktimën e dytë nga koronavirusi, Shqipëria mbyll kufijtë me shtetin fqinj

Greqia shënon viktimën e dytë nga koronavirusi, Shqipëria mbyll kufijtë me shtetin fqinj

nga Editor

Greqia ka shenuar sot viktimen e dyte nga koronavirusi. Mediat greke bejne me dije se personi qe ka humbur jeten ishte 90 vjeç dhe ishte shtruar në Spitalin Bodosakeio.

Mediat greke thonë se burri erdhi nga Kastoria, ndërsa dy të afërm të burrit gjithashtu me koronavirus ndodhen të shtuar në të njëjtin spital.

Deri më tani janë 190 raste të konfirmuara me koronavirus në Greqi.

Kujtojme se prej ores 10:00 te paradites se sotme Shqiperia mbyll kufijte me Greqine, per transportin ajror, detar dhe ate tokesor me autobus.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!