U diagnostikua me koronavirus, reagon doktori durrsak

Read Time:42 Second

Doktori nga Durrësi, Ilir Shani i cili u diagnostikua me koronavirus ka reaguar mbrëmjen e sotme.

Ja cfarë shkruan Ilir Shani në Facebook:

Lajm i mire

Sot pata një telefonate nga një miku im shume i shqetësuar me tha qe kam ngrenë dreke me 2 personat e pare te diagnostikuar ne Shqipëri.

Kemi qene 7 vete ne tavoline.

Nuk e dija dhe gjate kësaj kohe kam takuar shume njerëz dhe ne shtëpi kam 2 pleq.

Kam telefonuar 127 dhe jam vetizoluar jam mire dhe asnjë nga familja nuk është sëmure.

Edhe pacientja qe ndenji 7 dite ne spitalin e Durrësit nuk duket se ka infektuar shume njerëz

Teknikisht rreth 10 dite pas izolimit te rasteve te para duhet te ishim ne pikun e epidemisë duket se virusi i ardhur nuk është shume agresiv ose kushtet tona klimaterike nuk e favorizojnë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Njoftim i rëndësishëm/ Dy numra shtesë për qytetarët duke filluar nga mesnata e sotme
Next post FOTO-LAJM/ Qyteti i heshtur! Shihni si janë kthyer rrugët e Tiranës mbrëmjen e sotme