Home Aktualitet Godina mbushet me flamuj italian, ‘mes’ tyre pankarta “Rama Ik”

Godina mbushet me flamuj italian, ‘mes’ tyre pankarta “Rama Ik”

nga Editor

Italia po kalon një nga periudhat për të cilën pritet të flasë historia ndërsa situata në të cilën ndodhet nuk është hasur kurrë m,ë parë për shkak të luftës që i ka shpallur pandemia vdekjeprurëse, koronavirus.

Teksa vendi përballet me humbjet masive në njerëz (qindra në ditë) dhe infektimet e reja që janë po ashtu tepër të larta, nga ana tjetër autoritetet po përballen me krizën e menaxhimit, ndërsa njerëzit çdo ditë e shfaqen më të sfilitur.

Për të ngritur moralin e njerëzve në disa prej godinave shtetërore janë ngritur flamujt kombëtar të Italisë.

Foto e mëposhtme natyrisht që është photoshop, ndërkohë që për të përballuar sfida të tilla, në njëfarë mënyre nuk duhet të mungojë edhe sensi i humorit pasi vetëm anët pozitive të veprimeve dhe sjelljeve njerëzore mund ti bëjnë ballë një armiku të tillë si koronavirusi.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!