Home Aktualitet Meta uron Presidenten e Republikës Helenike: Të forcojmë bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve tona fqinje…

Meta uron Presidenten e Republikës Helenike: Të forcojmë bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve tona fqinje…

nga Editor

Presidenti i Republikes, Ilir Meta nepermjet nje postimi ne Facebook ka uruar per postin e ri Presidenten e Republikës Helenike.

Postimi i plote

Me rastin e betimit sot si Presidente e re e Republikës Helenike, kam kënaqësinë t’i uroj Sh.S.Znj. Katerina Sakellaropoulou sa më shumë suksese në këtë detyrë të lartë dhe post shumë të rëndësishëm.
I bindur në domosdoshmërinë e forcimit të mëtejshëm të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve tona fqinje dhe popujve tanë miq, në dobi të prosperitetit të tyre, adresimit të përbashkët të sfidave dhe kërcënimeve të globalizimit, dhe në dobi të paqes, stabilitetit dhe sigurisë në rajonin tonë. 🇦🇱🤝🇬🇷

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!