Home Aktualitet Bashkia Fier thirrje shoferit qe transportoi te infektuarin me koronavirus

Bashkia Fier thirrje shoferit qe transportoi te infektuarin me koronavirus

nga Editor

Njoftim.
Në vijim të masave të ndërmarra për parandalimin e virusit COVID-19,

i bëjmë thirrje shoferit që ka transportuar familjen e Eduart Sulo nga Zogu i zi në Dërmënas që të vetëizolohet dhe të kërkojë menjëherë ndihmën mjekësore, pasi kjo familje është e prekur nga virusi. Transporti i kësaj familjeje është bërë në datën 3 mars, rreth orës 7:00.
Ndërkohë u morën masat menjëherë nga NjA Darzezë, duke njoftuar mbylljen dhe izolimin për arsye sigurie edhe të dyqanit ku kjo familje ka kryer pazaret gjatë kësaj kohe. Policia po punon edhe për gjetjen e vajzës së familjes, banuese në Qenas, e cila u ka ka sherbyer gjatë kësaj kohe prindërve.
Kërkojmë bashkëpunimin e të gjithëve për të kuptuar rëndësinë e kësaj situate dhe respektimin e rregullave bazbazë:
�qëndrimin në shtëpi dhe higjenë maksimale personale për veten dhe të tjerët.

Lajme te ngjashme