Home Aktualitet Katër persona me koronavirus në qarkun e Fierit/ Ja nga cilat zona janë

Katër persona me koronavirus në qarkun e Fierit/ Ja nga cilat zona janë

nga Editor

Fieri tashmë është shndrruar në vatrën e re të infektimit me koronavirus, ndërsa Shqipëria numëron 33 persona të prekur.

Deri më tani në qarkun e Fierit numërohen 4 persona pozitivë me Covid-19, dhe këta vetëm në 24 orët e fundit. 

Tre nga personat e prekur janë nga fshati Dermenas, dhe një nga Patosi. 

Lajmin e ka konfirmuar konfirmuar vetë kryebashkiakja e Patosit në facebook.

Të gjithë këta persona janë nga e njëjta familje dhe kanë ardhur nga Italia. 

Këta persona kanë qëndruar të izoluar deri sa dolën përgjigjet. 

Për personat e tjerë janë marrë mostrat dhe pritet të dalin përgjigjet.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!