Home Aktualitet “Kush banon në Tiranë e Durrës dhe është larguar, të kthehet” – Rama mesazh qytetarve që janë “arratisur”: Ejani të hënën para orës tetë. Me shumë gjasa …

“Kush banon në Tiranë e Durrës dhe është larguar, të kthehet” – Rama mesazh qytetarve që janë “arratisur”: Ejani të hënën para orës tetë. Me shumë gjasa …

nga Editor

Nëpërmjet një shënimi në faqen e tij në facebook, kryeministri Edi Rama ka apeluar të gjithë qytearët që jetojnë në Tiranë dhe Durrës, që janë larguar në qytete të tjera, të kthehen.

Rama I kërkon të kthehen para orës tetë të mëngjesit të së hënës, pra duke shfrytëzuar orët e mësnatës së të dielës, dhe te mos planifikoje udhetime, sepse paralajmëron se situata e shtetrrethimit do të vijojë sërish me shumë gjasa.

Njoftimi i kryeministrit Rama:

Kush banon në tiranë/durrës dhe është larguar për fundjavë të gjatë në korçë ose gjetkë, të sigurohet të hyjë në perimetrin e blinduar gjatë hapjes së rrugëve hyrëse, pas mesnatës të së dielës dhe jo më vonë se ora 08.00 e mëngjesit.

Kush banon në tiranë/durrës dhe është aktualisht brenda perimetrit, të sigurohet që të mos planifikojë lëvizje jashtë perimetrit në fillimjavën e ardhshme (duke shfrytëzuar hapjen e rrugëve nga e diela ne mesnatë deri të hënën në 08.00) sepse mund të mos rihyjë dot!

Sipas të gjitha gjasave perimetri tr/dr do të mbyllet përsëri!

Frikë jo, kujdes po!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!