Home Aktualitet Tërmeti 7.5 ballë godet Shqipërinë, 26 persona të plagosur

Tërmeti 7.5 ballë godet Shqipërinë, 26 persona të plagosur

nga Albina Hoxhaj

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot në mesditë Shqipërinë.

Tërmeti me magnitudë 5.8 dhe 7.8 ballë me epiqendër qytetin e Durrësit, është ndjerë në të gjithë Shqipërinë.

Të dhënat tregojnë se një tërmet i tillë, ka rënë për herë të fundit 30 vite më parë.

Denoncime për dëme të shumta materiale vijnë nga e gjithë Shqipëria.

Policia e Shtetit ka kaluar në gatishmëri, si edhe Ministria e Mbrojtjes po punon për të matur bilancin. Deri më tani raportohet për 26 të plagosur.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!