Home Aktualitet Meta mesazh të fortë mjekëve: Ju jeni heronjtë tanë në këtë betejë për mbrojtjen e shëndetit…

Meta mesazh të fortë mjekëve: Ju jeni heronjtë tanë në këtë betejë për mbrojtjen e shëndetit…

nga Editor

Presidenti i Republikës ka përshendetur me një mesazh në facebook punën e mjekëve dhe infermerëve që janë në krye të detyrës në frontin e parë të luftës me koronavirusin.

“Ju jeni heronjtë tanë në këtë betejë për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari të vendit! Krenarë për të gjithë ju!” shkruan kreu i shtetit në mesazhin e tij në facebook.

Ja postimi i plotë:

Mjekët, infermierët, sanitarët dhe personeli mbështetës janë sot në vijën e parë të përballjes me pandeminë #COVID19
Mirënjohje të thellë dhe falenderim për përkushtimin, profesionalizmin dhe sakrificat, edhe të familjeve të tyre.
Ju jeni heronjtë tanë në këtë betejë për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari të vendit!
Krenarë për të gjithë ju!

Image

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!