Home Aktualitet Thyen urdhërin, ndalohen pesë persona, lëviznin në Durrës me makina private…

Thyen urdhërin, ndalohen pesë persona, lëviznin në Durrës me makina private…

nga Editor

Pesë persona janë shoqëruar mëngjesin e sotëm nga Policia e Durrësit, pasi nuk kanë respektuar urdhrin e qeverisë për të mos lëvizur me makina private në qytet, si një nga masat shtrënguese me qëllim frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Policia e Durrësit deklaron se do merren masa ndëshkuese për këdo që del me makinë.

Asnjë mjet privat nuk lejohet në rrugë veç ambulancave dhe makinave shtetërore. Policia iu ka bërë thirrje shoferëve e qytetarëve të mos daslin në rrugë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!