Home Aktualitet E bujshme/ Sulmuesi i Juventusit preket nga koronavirusi, 121 anëtarë të klubit në izolim!

E bujshme/ Sulmuesi i Juventusit preket nga koronavirusi, 121 anëtarë të klubit në izolim!

nga Editor

Juventusi është një një krizë koronavirusi, ndërsa Paulo Dybala raportohet se u bë i dyti i lojtarëve të tyre që ka rezultuar pozitiv nga ky virus vdekjeprurës.

Tabloidi britanik “The SUN” raporton se 121 anëtarë të stafit të Juventusit janë në izolim total.

Mbrojtësi Daniele Rugani u konfirmua si lojtari i parë në Serie A që u konfirmua se ishte infektuar me koronavirus.

“Pas lajmeve të djeshme, në lidhje me pozitivitetin ndaj Coronavirus-COVID 19 të lojtarit Daniele Rugani, saktësohet se 121 persona, përfshirë lojtarët, anëtarët e stafit, menaxherët, shoqëruesit dhe punonjësit e Juventusit po vëzhgojnë një periudha e izolimit vullnetar në shtëpi, në përputhje me kërkesat e autoriteteve shëndetësore në bazë të dispozitave aktualisht në fuqi. “, thuhet në reagimin për media të Juventusit.

Tani pretendimi i El Nacional, Dybala gjithashtu është vendosur në karantinë pas testeve mjekësore.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!