Home Aktualitet “Del parashikimi i Presidentit”, Maliqi: Qytetarët në rrugë, Rama në bunker

“Del parashikimi i Presidentit”, Maliqi: Qytetarët në rrugë, Rama në bunker

nga Editor

Nga Lefter Maliqi

Presidenti Meta parashikoi termetet dhe i beri thirrje Qeverise qe te ishte ne gatishmeri dhe te merrte masat. Sot parashikimet dolen, 2 termete te fuqishme tronditen vendin, priten te tjera. Populli i tronditur e ne panik, pa uje mbi 24 ore, kane dale jashte, rruget jane mbushur plot me qytetare. Policia i ben thirrje qytetareve te dalin jashte shtepive. Rama ne Surrel ne gjume, sndjen gje pasi bunkieri ku ndodhet nuk tronditet jo nga termetet por as nga predhat e topave dhe tankeve. Aman Skenderbeu te jete mire se populli bageti eshte le te vuajne, te rrine ne rruge, le te mbeten dhe pa uje, pa buke pa shpi. Thone qe termeti ndodhi nga votimet plot gezim moniste te 30 qershorit dhe vendosjes se drejtesise dje me denimin maksimal te mikut bashkpunetor te Rames me 3 vjet sherbim prove 😂😂. Shihni Fakultetin Gjeologjik ne foto pas termetit te rindertuar keto kohe me miliona nga leket e popullit ,nga Rilindja e babëzisë.Rama pritet te dal ne konference shtypi ne oren 20:00 per termetet ku ne Ertv do citoj : fajin e ka SALIU 😂😂👎.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!