Home Aktualitet OBSH e shpalli koronavirusin pandemi, Vasili: Ndoshta me vonesë

OBSH e shpalli koronavirusin pandemi, Vasili: Ndoshta me vonesë

nga Editor

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka raguar pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli pandemi situtën me koronavirusin.

Në një postim në Facebook, Vasili shkrun se ndodhta ky hap u bë me vonesë, pasi shenjat ishin të dukshme, teksa i shpjegon elementët identifikues të një pandemie në videon bashkëngjitur.

“Ndoshta me vonese OBSH!

Organizata Boterore e Shendetesise sapo shpalli gjendjen e Pandemise nga Coronavirus.Ndoshta me vonese….

Ishte nje Pandemi e qarte prej kohesh vetem mediokriteti i perfaqesuesve te qeverise llafazane dhe jo profesionale fshihej pas lojrave te fjaleve.

Shiheni VIDEON.

Dje ne nje media vizive te njohur pohova qarte dhe shkencerisht qe Coronavirusi eshte nje Pandemi dhe kete nuk e luante topi”, shkruan Vasili.

Ndoshta me vonese OBSH!(VIDEO).Organizata Boterore e Shendetesise sapo shpalli gjendjen e Pandemise nga…

Posted by Petrit Vasili on Wednesday, March 11, 2020

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!