Home Aktualitet Vdes nga koronavirusi presidenti i Urdhrit të mjekut të Vareses në Itali

Vdes nga koronavirusi presidenti i Urdhrit të mjekut të Vareses në Itali

nga Editor

Roberto Stella, president i Urdhrit të mjekut të provincës së Vareses dhe të Busto Arizio në Itali, ka vdekur në spitalin e Como. 67-vjeçari ishte shtruar në spital për insufiçensë respitarore pasi kishte kontaktuar koronavirusin.

‘Dua të shpreh ngushëllimet e mia për Roberto Stella-ka komentuar ministri i shëndetësisë, Roberto Speranza. Ishte një mjek dhe një pikë referimi për shëndetësinë italiane’.

‘Është një ditë ekstremishte e trishtuar’, ka konfirmuar presidenti e Federatës kombëtare të Urdhrit të mjekëve, Filippo Anelli.

’Koronavirusi-edhe pse sipas Instituti të Shëndetit është e stabilizuar, po na merr në pak ditë një mik, një koleg, një president gjithmonë të gatshëm, për t’i shërbyer të tjerëve, pa kursim. Për fat të keq na vjen një lajm që të gjithë i frikësoheshim dhe që askush nuk donte ta dëgjonte: Roberto Stella prej disa ditësh ishte shtruar në reanimacion, por nuk ja doli të mundte virusin’.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!