Home Aktualitet LAJM I FUNDIT/ Rama lajmëron nxjerrjen në rrugë të Policisë dhe Ushtrisë: Do kontrollohet çdo makinë, 5 mijë euro gjobë kush zbulohet se…

LAJM I FUNDIT/ Rama lajmëron nxjerrjen në rrugë të Policisë dhe Ushtrisë: Do kontrollohet çdo makinë, 5 mijë euro gjobë kush zbulohet se…

nga Editor

Nuk po vjen fundi i botës, por vetëm të vetërrethohemi për disa javë me muret e izolimit nga kontaktet e përditshmërisë sonë. Ata që janë kthyer 14 ditët e fundit nga Italia apo Greqia, ose zona të tjera të prekura të vetëizolohen në shtëpimë e tyre.

Nga s ot do dalë në rrugë një formacion i perbashket i policise së shtetit e asaj ushtarake që do të organizojnë postblloqe për kontrolle të automjeteve dhe do ndalojnë e verifikojnë nëse në automjet ka të ardhur nga Italia apo Greqia në 14 ditët e fundit që ndalohen të dalin nga shtëpia për 14 ditë.

Nga nesër kush prej tyre do kapet do dënohet me 5 mijë euro gjobë. E do ndalohet të largohet nesër në Itali nëese s’do ketë paguar gjobën”.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!