Home Aktualitet Kaba: Ja Ramaforma në drejtësi! Maskat e manipuluara nga qeveria kishin gati 10 vite të skaduara! Si nuk kanë turp!

Kaba: Ja Ramaforma në drejtësi! Maskat e manipuluara nga qeveria kishin gati 10 vite të skaduara! Si nuk kanë turp!

nga Editor

Nga Dritan Kaba

Prokuroria e Tiranes na paska bashkuar hetimin e maskave te skaduara, te falsifikuara me vetedije per te mashtruar nga njerez, qe duhet te garantojne per cilesine e materialeve mjeksore, qe shiten ne farmaci me ata qe paskan rritur çmimin, per maskat e paskaduara!!!
Kjo eshte ramaforma ne drejtesi!
Sot duhet te ishin pas hekurave te gjithe urdheruesit e falsifikimit dhe urdheruesit e shperndarjes se maskave te skaduara, po njesoj si ne France! Keta vrases duhet ta kene vendin ne burg dhe jo te dalin e te mbajne leksione qytetareve!
Maskat ne France sa kishin kaluar daten e skadences, ndersa keto te manipuluarat nga Qeveria kishn gati 10 vite te skaduara!
Si nuk kane turp!
Ndaj kalojne vetingun ata qe kane denuar njerez me burg politik ne kohen e komunizmit, se ata jane te gatshem te te vrasin pa u dhimbsur, kedo per te cilin urdherohen, ashtu siç jane gati te shpallin te pafajshem per kedo qe iu thote partia!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!