Home Aktualitet Skandali në Vlorë/ Reparti infektiv ndodhet në katin e tretë të spitalit, duhet të kalosh përmes maternitetit

Skandali në Vlorë/ Reparti infektiv ndodhet në katin e tretë të spitalit, duhet të kalosh përmes maternitetit

nga Editor

Pas konfirmimit të 10 personave me kornavirus në vendin tonë, janë shtuar masat për parandalimin e tij në shumë institucione private dhe shtetërore. Megjithatë qendrat spitalor dhe mjekët janë në vijën e e parë të frontit dhe përballjes me të sëmurët me koronavirus.

Nga një raportim për Fax News nga Vlora gazetarja Afrovita Hysaj ka konstauar se në spitalin Rajonal të Vlorës, reparti i sëmundjeve infektive prej dy vitesh është kaluar në katin e katërt të këtij spitali.

Siç raporton gazetarja më herët ky repartka qenë i shkëputur në godinë të ndarë. Por sot infektivi ka një rrugë kalimi, dhe të njëjtat shakllë me repartet e tjera të spitalit, përfshi dhe maternitetin.

Kjo përbën rrezik edhe për pacientët e tjerë që po kurohen me sëmundje të tjera në këtë spital.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!