Home Aktualitet Koronavirusi/ Tri shenja që duhet të keni parasysh…

Koronavirusi/ Tri shenja që duhet të keni parasysh…

nga Editor

Njerëzit që preken nga koronavirusi mund të mos shfaqin simptoma të sëmundjes në një mesatare prej pesë ditësh- thuajse dy herë më shumë se ftohja e zakonshme, thuhet në një studim.

Gazeta Mirror thotë se ekspertët rekomandojnë që të mbahen parasysh tri shenja: kolla, temperatura e lartë dhe bllokimet në frymëmarrje.

Studimi i ri sugjeron se personat e prekur duhet të presin që të mos ndjehen mirë brenda 12 ditësh.

Në raste të rralla, periudha e inkubacionit zgjat edhe më shumë.

Shqipëria ka marrë disa masa për të ndaluar përhapjen e sëmundjes, e cila po përhapet me shpejtësi nëpër Europë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!