Home Aktualitet E moshuara amerikane diagnostikohet me koronavirus, udhëtoi nga Tirana për në Stamboll

E moshuara amerikane diagnostikohet me koronavirus, udhëtoi nga Tirana për në Stamboll

nga Editor

Një e moshuar amerikane e prekur nga koronavirusi ka udhëtuar edhe nga Shqipëria.

Të paktën kështu pretendon ministri turk i Shëndetësisë, Dr. Fahrettin Koca, i cili shkruan se gruaja ka udhëtuar edhe në Tiranë dhe në Stamboll dhe më pas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Një grua amerikane 86 vjeçare është e shtruar në spital pasi u diagnostikua me koronavirus pas një vizite në Turqi. Nga të dhënat e dy javëve të fundit, ekziston një shtetase e vetme amerikane, një grua 86-vjeçare. Ai ishte për vizitë në Turqi. Më 3 mars, ajo zbriti në aeroportin e Stambollit nga Tirana për të udhëtuar për në Uashington”, shkruan ministri turk.

Dr. Fahrettin Koca@drfahrettinkoca

ABD VATANDAŞI, 86 YAŞINDAKİ KADIN HASTAYA, Türkiye ziyaretinden sonra Koronavirüs tanısı konduğu haberi yayıldı. Son 2 haftanın kayıtlarında ABD vatandaşı, 86 yaşında tek kadın vardır. Türkiye’yi ziyaret etmemiştir. 3 Mart’ta İstanbul aktarmalı, Tiran’dan Washington’a gitmiştir.39K2:06 PM – Mar 10, 2020Twitter Ads info and privacy8,470 people are talking about this

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!