Home Aktualitet Koronavirusi/ Pas mbylljes së institucioneve arsimore, Qeveria tjetër vendim: Dy javë leje për njërin nga prindërit

Koronavirusi/ Pas mbylljes së institucioneve arsimore, Qeveria tjetër vendim: Dy javë leje për njërin nga prindërit

nga Editor

Pas vendimit per mbylljen me dy jave te institucioneve arsimore ne vend, perfshire cerdhe dhe kopshte, Këshilli i Ministrave ka vendosur sot dy jave leje per njerin nga prinderit qe do te kujdeset per femijen, apo femijet e mitur.

Sipas vendimit te Qeverise, nga data 10 deri më 23 mars, ata do te jene te lire nga puna dhe do të kujdesen për fëmijët.

Mesohet se pjese e vendimit nuk jane vetem prinderit e punesuar në administratën shtetërore, por edhe ata ne sektorin privat.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!