Home Aktualitet Tërmet i fuqishëm në vendin fqinj, ja epiqendra dhe magnituda

Tërmet i fuqishëm në vendin fqinj, ja epiqendra dhe magnituda

nga Editor

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë, në një moment kur e gjithë vëmendja është tek koronavirus. Tërmeti ishte me magnitudë 4.0 të shkallës rihter.

Epiqendra ishte në jug të Greqisë, 2 km në veri të Pyrgos dhe 5 km në perëndim të Varvasaina. Lëkundjet u ndjenë edhe në kryeqytet, në Athinë.

Thellësia e lëkundjeve ishte 17 km. Lëkundjet u klasifikuan si shkalla 4 e tërmetit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!