Home Aktualitet Koronavirusi, kryeministri Conte merr vendimin tjetër drastik: E gjithë Italia shpallet “zonë e kuqe”

Koronavirusi, kryeministri Conte merr vendimin tjetër drastik: E gjithë Italia shpallet “zonë e kuqe”

nga Editor

Qeveria italiane ka marrë një tjetër masë drastike, për të luftuar virusin vdekjeprurës, duke e shpallur të gjithë Italinë “zonë të kuqe”.

Në një deklaratë për mediat, kryeministri italian, Giuseppe Conte, tha se nuk do të ketë më një zonë të kuqe dhe se masat kufizuese do të shtrihen në të gjithë vendin. 

Numri i të infektuarve dhe viktimave nga virusi po rritet me shpejtësi, ndërsa Conte bëri apel që të gjithë të ndryshojnë zakonet e tyre dhe të kufizojnë udhëtimet.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!