Home Aktualitet Dy dhoma karantinë në spitalin e Fierit, shpërndahen 22 mijë maska. Ja masat e marra

Dy dhoma karantinë në spitalin e Fierit, shpërndahen 22 mijë maska. Ja masat e marra

nga Editor

Autoritetet shëndetësore kanë marrë masa shtesë në spitalin e Fierit, duke shpërndarë 22 mijë maska dhe është bërë pajisja me sasite e nevojshme te oksigjenit.

Korespondentja e “Panorama” në Fier, bën me dije se janë krijuar dhomat për karantinë në mjediset e repartit infektiv, dy dhoma karantinë.

Për personat që vijnë nga zonat e kuqe, merret mostra dhe nëse del pozitiv dërgohen në Tiranë, për analiza.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!