2 të vdekur nga përmbytja ne qytetin e Houston / Texas

Read Time:37 Second
Shiu i rrëmbyeshëm dhe përmbytjet vdekjeprurëse po e sjellin zonën e Houston-it në një ndalesë te plote, duke mbyllur shkollat, duke anuluar fluturimet dhe duke lënë qindra makina të mbytura dhe të braktisura.
Mbetja e Stuhisë Tropikale Imelda hodhi deri në 43-inç shi brenda tre ditësh në zonat midis Winnie dhe Beaumont, në lindje të Hjustonit. Shumica e ketij shiu ra vetëm në 24 orë. Disa banorë, shtëpitë e të cilëve u përmbytën nga Uragani Harvey dy vjet më parë, tani po shohin përsëri shi që po depërton në shtëpitë e tyre. 
 "Ishte me të vërtetë reshje të dendura shiu që nuk do të ndaleshin. Eshte shumë si hurikane Harvi," tha Sherif County Garrzalez i Harris County. 
Nova Media - Dallas, TX
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ironia e Lefter Maliqit publikon bisedën Rama-Tahiri
Next post SHËNDETËSIA DHE CA HESAPE QEVERIE