Home Aktualitet Ironia e Zaganit për Tahirin: Lali Eri qenke kodosh, t’u shtua një vullnetar

Ironia e Zaganit për Tahirin: Lali Eri qenke kodosh, t’u shtua një vullnetar

nga Albina Hoxhaj

Pas 13 orësh Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin me 5 vite burg, të konvertuara në 3 vite shërbim prove.

Për këtë vendim Dritan Zagani shprehet se kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj iu shtua një punonjës vullnetar.

“Ju shtua dhe një punonjës vullnetar Bashkisë Tiranë! Lali qenke vërtet kodosh!”, shkruan Zagani në profilin e ti zyrtar.

Lajme te ngjashme