Saimir Tahiri dënohet me 3.4 vite burg

Read Time:34 Second

Gjykata për Krime të rënda ka dhënë vendimin për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. 3.4 vite burg është dënimi që do të vuajë Saimir Tahiri.

Tahiri është dënuar me 5 vite burg për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës”, por në vendim gjykata është shprehur se Tahiri do të bëjë vetëm 3.4 vite me shërbim prove.

Mbi 5 orë e 30 minuta tre gjyqtarët e Gjykatës së Krimeve të Rënda Ardit Mustafai, Flora Hajredinaj dhe Irena Gjoka kanë diskutuar e më pas kanë dhënë vendimin për ish-ministrin Saimir Tahiri.

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi që Saimir Tahiri të dënohej me 12 vite burg, me gjykim të shkurtuar 8 vite.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Saimir Tahiri ka në dorë të ndryshojë traditën e majtë të Ministrave të Brendshëm
Next post Saimir Tahiri përcjell një tjetër mesazh të koduar: Ruhuni nga kushërinjtë!