Tahiri me lot në sy, avokati: Është i emocionuar, i rrezikohet jeta

Read Time:33 Second

Gazetarët që ndodheshin në sallën e gjyqit raportuan sot se e panë Saimir Tahirin të përlotur dhe të emocionuar. Këtë e ka justifikuar edhe avokati i tij Haxhia.

“Ishte një gjendje emocionale, sepse vihet në rrezik jeta e tij, por nuk ishte i përlotur Në vend që të vlerësohej për punën si ministër, ai vihet përballë akuzave, kur nuk ka asnjë provë. Të gjykosh ish-ministrin për vepra tepër të rënda, pa asnjë provë, është të ulërasësh, të hipësh mbi tavolina.

Me aq sa e njoh dosjen dhe e njoh shumë mirë, nuk e di ku gjykata, në rast çmendurie, do ta gjejë një provë të vetme” ka thënë ai.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rrënja e demokracisë
Next post Kush i refuzoj tekat dhe epshet e diktatorit Enver Hoxha, gjithmone kishte nje zgjidhje .Si u varros e gjallë gruaja shqiptare….