Kriza institucionale/ Kuvendi socialist rrëzon dy dekretet e Presidentit

Read Time:18 Second

Kuvendi i socialist ka rrëzuar dy dekrete të Kreut të Shtetit Ligjin e Akademisë së Shkencave si dhe ligjin e ndryshimeve në Kodin Penal.

Dekreti i presidentit për Kodin Penal u rrëzua me 85 vota pro; 11 kundër; 2  abstenim.

Dekreti për Akademinë e Shkencave u rrëzua me 78 vota pro, 20 vota kundër; 5  abstenim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Në orën 16:00 vendimi, çfarë pritet të publikojë Saimir Tahiri?
Next post Rrënja e demokracisë