Çfarë po ndodh?! Ndërpritet seanca ndaj Saimir Tahirit

Read Time:24 Second

Gjykata për Krimet e Rënda ka ndërprerë seancën ndaj ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri.

Në seancën e mëparshme Prokuroria kërkoi 12 vite burg për ish-ministrin, që e konvertuar nga “gjykimi i shkurtuar”, ulet në 8 vite burg. Të njëjtën pretencë Prokuroria dha edhe për ish-kryepolicin e Vlorës, Jaeld Çelën.

Tahiri akuzohet për “Trafikimi i narkotikëve”, në bashkëpunim, në formën e grupit të strukturuar kriminal, ‘Grup i strukturuar kriminal’ dhe ‘Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Akademia e Shkencave, a do e rrëzojë Kuvendi dekretin e Presidentit?
Next post Venecia për pronat, PD: Do ta anulojmë ligjin