Home Sport Skandali/ Derbi Tirana-Partizani mund të luhet pa tifozët ultras, ja shkaku

Skandali/ Derbi Tirana-Partizani mund të luhet pa tifozët ultras, ja shkaku

nga Editor

Derbi mes Tirnanës dhe Partizanit luhet mbremjen e sotme dhe ndonëse pritet të filloi pas 15 minutash radhë të gjatë të tifozëve janë në hyrje të stadiumit “Air Albania”.

Shumë tifozë të cilët nuk kanë një mjet identifikimi( kartë identiteti, pasaportë) nuk janë lejuar nga forcat e shumta të policisë të hyjnë në stadium.

Masat drastike të implikuar për këtë sfidë mund të bëjë që një numër i madh i tifozëve të të dyja skuadrave të humbasin këtë duel spektakolar edhe pse kanë shpenzuar për të parë nga afër emocionet e derbit Tirana-Partizani.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!