Panariti: Plot 40 mln amerikanë përfituan tallona ushqimore nga buxheti në 2018. Po te ne? Zero kupona!

Read Time:1 Minute, 5 Second

Ish ministri i buqësis Edmond Panariti ka folur për cilsinë e ushqimit duke theksuar se dhe ne duhet të veprojmë si Amerika ,dhe ne duhet të ushqehemi në mëyrë cilsore. Panariti thekson se; Plot 40 milionë  Amerikane përfituan tallona ushqimore nga buxheti në 2018. Po te ne? Zero kupona! Zero mbështetje. Gjithashtu Panariti e ve theksin se Shqipëria është vendi i fundit në Evropë për nga indeksi i zhvillimit trupor dhe mendor i femijeve.

Reagimi i plotë i Edmond Panariti

Veproni si Amerika! Ushqeni ne menyre të vazhduar dhe cilesore femijet nga familjet tona me te ardhura te pakta! Dhe jo vetëm me vakte dhe racione bamiresie per Bajram e Pashke nje here ne vit ! Ushqejini femijet ne menyre te garantuar me program dhe buxhet shteteror! Sepse Shqiperia eshte vendi i fundit ne Evropë per nga indeksi i zhvillimit trupor dhe mendor i femijeve. Plot 40 milione Amerikane perfituan tallona ushqimore nga buxheti ne 2018. Shtatembedhjete perqind e femijeve Amerikane perfitojne tallona ushqimi te garantuar dhe cilesor dhe behet fjale per vendin me te fuqishëm dhe të zhvilluar në bote. Po te ne? Zero kupona! Zero mbeshtetje! Parate per ushqim gjenden po qe nevoja edhe me donatore, por duhet të ekzistoje dhembja dhe dhembshuria per familjet e varfra dhe të pamundura që kjo te funksionoje!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Deputeti gjerman: Të hapen negociatat me Shqipërinë
Next post Ftesa e Ramës/ Basha mbledh aleatët, vendimi unanim: Nuk ka dialog!