Ftesa e Ramës, Basha: Fto Shullazin, Bajrin, Avdylajt…

Read Time:54 Second

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një komunikim me medien në selinë e blu i është përgjigjur kryeministrit Rama. Ai e ka konsideruar tallje ftesën për të bërë reformë në drejtësi me Gjiknurin, teksa me ironi i “sugjeron” që rreformën ta bëjë me Shullazin, Bajrin, Avdylajt dhe kriminelë të tjerë të inkriminuar që janë funksionarë të Partisë Socialiste.

“Ne iu kemi dhënë një përgjigje ndërkombëtarëve dhe për fat të keq një përgjigje ka ardhur nga Edi Rama me alibinë se do të përgjigjej pas 30 qershorit, Nuk jemi ne pengesa  për një proces për të zgjidhur krizën, por është Edi Rama, i cili nuk mund të fshihet pas letrave  publike dhe nuk und të fshihet pas  Damian Gjinkurit. Unë pres që OSBE të shprehet për shkeljet e kushtetutës dhe të ligjit, për tre  kryabashkiakët me probleme me ligjin. Duhet të dilet nga ky terren problematik. Këtu ka një realizëm, sepse e njohim situatën dhe ka një krizë të thellë. Zgjidhja e saj ka interes edhe për integrimin e Shqipërisë në BE”,-tha Basha.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Reforma zgjedhore/ Dorëzohet Rama, ftesë opozitës për dialog
Next post “Do të digjej Kuvendi”, deputetët kërkuan informacion nga SHISH, Komisioni i Sigurisë konfirmon