Presidenti Meta në Strasburg, ja agjenda e takimeve

Read Time:29 Second

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbërrin në Strasburg.

Presidenti Meta do takohet me drejtues të Kongresit të Autoriteteve Vendore.

Kongresi i Autoriteteve Vendore, një nga organizatat më të mëdha për vëzhgimin e zgjedhjeve.

 Kongresi është një strukturë e pavarur e Këshillit të Euroës, dedikuar demokracisë vendore.

Kongresi i Autoriteteve Vendore anuloi misionin e vëzhgimit në Shqipëri për 30 qershorin.

Kongresi i Autoriteteve Vendore është zëri i rajoneve dhe bashkive në Këshillin e Europës.

Kongresi i Autoriteteve Vendore këshillon Komitetin e Ministrave dhe Asamblenë Parlamentare të KiE për të gjitha aspektet e politikës lokale dhe rajonale.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tirana në errësirë, OSHEE: Shkak, riparimet në rrjet
Next post Pampuri: Opozita do të publikojë dosje të reja të zyrtarëve të inkriminuar të PS