Home Ekonomi Ahmetaj tregon shifrën e re: Shqipëria mori vetëm 295 milionë Euro grante, pjesa tjetër kredi

Ahmetaj tregon shifrën e re: Shqipëria mori vetëm 295 milionë Euro grante, pjesa tjetër kredi

nga Albina Hoxhaj

Ministri për Ridnërtimin, Arben Ahmetaj ka treguar një shifër tjetër që janë donacione për Shqipërinë. I ftuar sot në emisionin “Opinion”, Ahmetaj tha se shifra 1.15 miliardë dollarë është bashkë me kreditë, por 295 milionë janë donacione.

“Shifra e saktë 295 milionë euro janë grante. Nuk është zyrtarisht akoma dhe pjesa tjetër janë kredi”, ishte kjo deklarata e ministrit

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!