Home Politike Debaton me gazetaren, Rama-Lalës: Ti qenke tap-topi!

Debaton me gazetaren, Rama-Lalës: Ti qenke tap-topi!

nga Albina Hoxhaj

Kryeministri Edi Rama ka treguar se si është shkrepur fotoja me Ardian Çapjan që këtë javë ka bërë xhiron e të gjitha mediave. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama u shpreh se fotoja ka ndodhur krejt rastësisht në momentin që ai ka shkuar një ditë në Elbasan. Rama u shpreh se në momentin që u shkrep fotoja se kishte idenë se kush ishte personi përballë, madje shtoi se ataa kishin edhe një tjetër foto të tijën që e kishin varur në mur.

Pjesa nga biseda

Rama: Është një ambjent një holl hoteli ku unë isha duke hyrë ose duke dalë dhe nuk e mbaj mend. Më erdhën këta persona dhe më kërkuan foto. Kam shumë foto. Nuk kam vetëm këtë. Kam dhe një tjetër me ta, që ata e kanë varur në mur. Sepse kam qenë shumë herë në hotelin e tyre për kofnerenca. Çfarë tregon kjo gjë tani

Fevziu: Si çfarë tregon ai është në subjekt nën hetim

Lala: Zoti Rama ju keni të gjitha strukturat në ndihmën tuaj…ju lutem kur unë pyes ju do të heshtin. A ishit ju i imformuar që kjo pronë I përket një personi që drejton banë dhe urdhëron vrasje

Rama: Nuk isha i informuar dhe nuk kam asnjë problem me këtë foto

Lala: Kur e more vesh a u ndjeve i rrezikuar?

Hoxha: Më lini ta tregoj pse e publikova

Rama: Zonjë ne mund të bëjmë edhe nëj foto bashkë por kjo gjë nuk tregon që jemi në një shoqëri bashkë. Unë jam këtu me shopërinë e Fevziut dhe ai ka shoqërinë e tij. Nuk jam shoqëruar më ta…

Lala: Zotëria akuzohet se laun në botën e krimit

Rama: Kishte hall mos më vrisnin tek hoteli  

Lala: Ju keni çuar një formular me atë vajzën simpatike me syze

Rama: Ti po më intimidon mua me nivelin eu lët të komunikimit…ç’është kjo shprehje

Lala: Nuk më intimidon mua, ju lutem më dëgjoni. Ky zotëria duhet t ëishte pas hekurave të ishin zbardhur atentatet dhe të kishte një përgjigje për të gjithë të vrarët. Po e trajtoni OFL-në si një gjë që kushedi ç’po bëhet

Rama: Ti qenke tap-top

Fevziu: Klodi kape me gjë konkrete, jo me opinione se të mabn tërë natë

Rama: E para njëherë…mëso  që mëso je e fushë dhe prenton të flasëh për ligje

Lala: Nuk pretendoj kam shkollimin përkatës

Rama: E di sa kam pasur unë me shkollë…e sa kam parë unë. Isha në njëherë në restorant….

Lala: E ka strategji…

Rama: Po çfarë strategjie…unë qaghesha nga Marku po ku e ke Mark Markun???

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!