Home Politike “Të varfër e të harruar nga qeveria”, Basha dëgjon të rinjtë në Kukës

“Të varfër e të harruar nga qeveria”, Basha dëgjon të rinjtë në Kukës

nga Albina Hoxhaj

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme të rinjtë në qytetin e Kukësit. Në një status në profilin e tij në Facebook, Basha shkruan se ka folur e biseduar me të rinjtë e këtij qyteti që sipas tij janë të varfër e të harruar nga qeveria. Në të njëjtin status, kryedemokrati  i falenderon ata për mikpritjen.

Në Kukësin e varfëruar e të harruar nga qeveria, të rinjtë kërkojnë mundësi për të punuar, mundësi për të jetuar, mundësi për të zgjedhur. Emigrimi nuk është zgjedhja e tyre, por oferta e vetme e kësaj qeverie për ta. Megjithatë i gjeta me zemrat plot me shpresë dhe me vendosmëri frymëzuese për ta ndryshuar këtë realitet, një orë e më parë. Falemnderit të rinjve dhe të rejave të Kukësit për mikpritjen prekëse, për bisedat dhe për frymëzimin që jeni dhe përcillni! #PotëDëgjoj”- shkruan Basha në facebook.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!