Home Politike Rilindja e sulmo me heshta dhe shpata, Presidenca ‘kala e pamposhtur’ e rrethuar me shqiponja/ U miratua ligji që e anashkalon, Meta poston ‘memen e ditës’

Rilindja e sulmo me heshta dhe shpata, Presidenca ‘kala e pamposhtur’ e rrethuar me shqiponja/ U miratua ligji që e anashkalon, Meta poston ‘memen e ditës’

nga Albina Hoxhaj

Presidenti Ilir Meta duket se nuk e ka pritur shumë mirë ligjin e miratuar dje në parlament ku anashkalohet roli i tij dhe gjyqtarët e kryeprokurori nuk kanë nevojë që të betohen tek ai për t’u emëruar. 

Mëngjesin e sotëm ai ka postuar “memen e ditës”  ku shihet një fushë-betejë ku edhe ndodhet “Rilindja” nga një anë dhe kalaja-presidencë në anën tjetër. Fotoja është shkëputur nga një lojë në internet e cila quhet “The Exiled: Siege”. Fjalë që shqip përkthehen ekzili dhe rrethimi. 

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!