Home Politike ‘Mos më prek! S’më njeh fare, po ça…’/ Gazetarja kërkon intervistë me Veliajn, shoqëruesi i tij shkon me vrap dhe e përqafon plot ‘dashuri’

‘Mos më prek! S’më njeh fare, po ça…’/ Gazetarja kërkon intervistë me Veliajn, shoqëruesi i tij shkon me vrap dhe e përqafon plot ‘dashuri’

nga Albina Hoxhaj

Një ngjarje e sikletshme ka ndodhur mes kryebashkiakut Erion Veliaj dhe  gazetares Sonila Musaj. Teksa ajo po përpiqej që t’i merrte një prononcim kreut të Bashkisë, një nga shoqëruesit e tij e ka përqafuar atë duke sjellë irritim tek gazetarja. 

Gazetarja: Zoti Veliaj… 
Sërish gazetarja: Mos më prek
Shoqëruesi: Po të përqafoj
Gazetarja: Po ça të me përqafosh ti, as më njeh fare, si mund të përqafosh një njeri që as nuk e njeh.

Ndërkohë që e gjithë ngjarja ka ndodhur para syve të Veliaj, ai e ka anashkaluar të gjithën duke iu përgjigjur një qytetari, i cili nxitoi që t’i bënte një pyetje teksa në dorë mbante një kartë të bardhë. Pasi debati mes gazetares dhe shoqëruesit mbaron, Veliaj kthehet nga qytetari dhe i kërkon që shqetësimin t’ja dërgojë me email. /dosja.al/

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!