Home Kronike Ligji Anti-Mafia, SPAK ‘i merr’ pasuritë një italiani, kush është Giovanni Di Cosimo, i shumëkërkuari për drogë e pastrim parash

Ligji Anti-Mafia, SPAK ‘i merr’ pasuritë një italiani, kush është Giovanni Di Cosimo, i shumëkërkuari për drogë e pastrim parash

nga Albina Hoxhaj

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) i ka sekuestruar pasurinë një shtetasi italian në kuadër të ligjit anti-mafia. Bëhet fjalë ëpr italianin, Giovanni Di Cosimo, i cili kërkohen në vendin e tij trafik droge, pastrim parash e grup të strukturuar kriminal.

Pas hetimeve të përbashkëta mes hetuesve shqiptare dhe italianë, është bërë i mundur arrestimi i Di Cosimos, të cilit SPAK i ka bllokuar 9 asete pasurore. 

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!