Home Kronike Si u vu familja e Jani Prengës në përgjim?! Klodiana Lala zbardh skemën, çfarë u thanë efektivët: I futën në një dhomë dhe….

Si u vu familja e Jani Prengës në përgjim?! Klodiana Lala zbardh skemën, çfarë u thanë efektivët: I futën në një dhomë dhe….

nga Albina Hoxhaj

Gazetarja Klodiana Lala është shprehur se familajrët e Jani Prengës, personi që u rrëmbye dhe u vra më datë 17 janar, janë vënë në përgjim pa dijeninë e tyre. E ftuar në emisonin “Opinion”, Lala u shpreh se përgjuesit në banesë janë vënë nga efektivët e policisë, të cilët kanë shkuar në shtëpinë e tyre me preteksin se do kërkonin për armë.

Në momentin që është marrë peng Jani Prenga ka shkuar në banesën e tij dhe ka nxjerrë të gjithë naëtarët e familjes së tij në një dhomë me preteksin se do ët kontrollohej për armë. Por në fatk aty është vënë përgjues me urdhër gjykate. Gjatë përgjimeve është dëgjuar edhe një telefonatë e vëllait të Jani Prengës nga burgu i Anglisë. Aty u dëgjua edhe emri i Nikollë Shullait, që është pajtues gjaqesh. Familja i ka kërkuar Shullanit të bëjë marrëvedhje me Dritan Rexhepin, të flasë me të,”– tha Lala.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!