Home Kronike “Pinë edhe cigare, qetësi e frikshme”, Klodiana Lala flet për pamjet ku tregohet vrasja e Jani Prengës: Fshinë gjakun dhe hoqën rrobat

“Pinë edhe cigare, qetësi e frikshme”, Klodiana Lala flet për pamjet ku tregohet vrasja e Jani Prengës: Fshinë gjakun dhe hoqën rrobat

nga Albina Hoxhaj

Gazetarja Klodiana Lala është shpehur se personat që akuzohen dhe shfaqen në pamjet e publikuara ditën e sotme duke nxjerrë trupin e Jani Prengës nga furgoni i bardhë kanë vepruar me një qetësi të tmerrshme. E ftuar në emisionin “Opinion”, Lala tha se autorët kanë pirë edhe cigare.

“Është e frikshme. janë tre ditë regjistrime dhe tre ditë pamje e filmime të sekuestruara ata kanë vepruar me një qetësi të frikshme, kanë fshirë gjurmët e gjakut, kanë hequr rrobat dhe kanë pirë edhe cigare. Ata janë filmuar edhe në momentin që po e ruanin viktimën, para se ta merrnin peng,”- tha Lala.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!