Home Politike ‘Po përgatiten fidanishtet e hashashit në Fushë-Krujë’/ Denoncuesi te Berisha flet me EMRA: Ja makinat e kujt s’i prek OFL-ja

‘Po përgatiten fidanishtet e hashashit në Fushë-Krujë’/ Denoncuesi te Berisha flet me EMRA: Ja makinat e kujt s’i prek OFL-ja

nga Albina Hoxhaj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një rast përjashtimi të aksionit kundër krimit të KÇK-së. Në mesazhin e qytetarit dixhital të postuar nga Berisha shkruhet se kontigjentin kriminal në Fushë-Krujë ka nisur sërish punën për përgatitjen e fidanishteve të kanabisit.

Sipas denocuesit, OFL po merret me makinat e zhdoganuara e me letra të rregullta, por ka të tjera që nuk “preken” nga Policia. Ato i përkasin: Betim Rryci, Ilir Bushit, Ilirjan Sala, Fatmir Dryma, Rexhep dhe Ramazan Rraja, Emond Kadiu, Pëllumb Stafuka dhe Bilbil Maja nuk preken nga ‘blutë’ e OFL-së.

OFL po merret me makinat e zhdoganuara të regjistruara e me dokumente të rregullta kurse makinat e policit Betim Rryci, Ilir Bushi, Ilirjan Sala, Fatmir Durma, Rexhep Rraja, Ramazan Rraja, Edmond Kadiu, Pëllumb Stafuka dhe Bilbil Maja. Nuk preken nga Policia dhe hetimet gjithmonë kanë dështuar. OFL po amiston fajdexhijtë që prodhojnë krim,”-shkruan qytetari.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!