Home Aktualitet Pasojat e tërmetit tragjik, Rama mbledh Komitetin Kombëtar të Rindërtimit: Puna nis nga Laçi e Thumana, bëni durim!

Pasojat e tërmetit tragjik, Rama mbledh Komitetin Kombëtar të Rindërtimit: Puna nis nga Laçi e Thumana, bëni durim!

nga Albina Hoxhaj

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mwngjesin e sotwm për herë të katërt Komitetin e Rindërtimit pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, i cili shkaktoi dëme të mëdha.

Në fjalën e tij, Rama u shpreh se fillimisht ndërtimi do të nisë nga zonat më të prekura, të cilat janë ato të Thumanës dhe të Laçit.  Më tej, në fjalën e tij kreu i qeverisë ka pasur edhe një lutje për të gjithë qytetarët e prekur nga lëkundjet e 26 nëntorit të vitit që lamë pas. Rama u kërkoi durim për përfundimin e procesit duke i siguruar se të gjitha qindarkat e grumbulluara do të përdoren për ta.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!