Home Aktualitet I ftohti ‘mbërthen’ vendin/ Temperatura nën zero gradë, si do të jetë moti sot

I ftohti ‘mbërthen’ vendin/ Temperatura nën zero gradë, si do të jetë moti sot

nga Albina Hoxhaj

Ditën e sotme nuk do të ketë reshje në vend. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit njofton se temperaturat mininale në vendet malore do të shkojnë deri në -6 gradë.

Parashikimi

RESHJET
(E shtunë, dt.08) nuk priten reshje në të gjithë qarqet.
TEMPERATURAT
(E shtunë, dt.08) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 2 / 12 °C
në vendet e ulëta: 1 / 11 °C
në vendet malore: -6 / 4 °C
ERA  

Sot pasdite era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!