Home Kronike ‘Pasurinë e Lul Berishës e hetuan 3 herë’/ Gazetarja tregon prapaskenat: I doli garant ish-deputeti socialist, ishte nga qarku i Durrësit

‘Pasurinë e Lul Berishës e hetuan 3 herë’/ Gazetarja tregon prapaskenat: I doli garant ish-deputeti socialist, ishte nga qarku i Durrësit

nga Albina Hoxhaj

Gazetarja Klodiana Lala është shprehur se pasuria e Lulzim Berishës është hetuar edhe 3 herë më parë në të shkuarën.

Në fjalën e saj në emisionin “Opinion”, Lala është shprehur se garant për pasurinë e tij ka dalë një ish-deputet i PS-së i qarkut të Durrësit.    

“Është hetuar 3 herë pasuria e Lul Berishës. Atij i është liruar pasuria sepse garanci i doli një ish-deputet i Partisë Socialiste. Pjesë më e madhe e pasurive të tij rezultoi se i përkisnin ish-deputetit në qarkun e Durrësit. Shkon Lul Berisha dhe deklaron pasurinë e tij, një bar cafe me qera dhe aksione në një kompani,”-tha Lala. 

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!