Home Kronike Policia në ndjekje që nga Korça/ Autorët thyejnë postblloku në Elbasan, gjuajnë me armë, plagosen 3 persona, mes tyre një polic

Policia në ndjekje që nga Korça/ Autorët thyejnë postblloku në Elbasan, gjuajnë me armë, plagosen 3 persona, mes tyre një polic

nga Albina Hoxhaj

Aksioni i Policisë i nisur nga Korça  për kapjen e disa personave në kërkim, ka përfunduar me një aksident në Elbasan në afërsi të Krastës. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se  aksidenti  ka ndodhur në aksin Elbasan-Librazhd ku pas ndjekjes së personave të dyshuar, policia ka ngritur edhe një postobllok për ndalimin e tyre. Në momentin që personat u përballën me postabllokun, nuk ndaluan në të dhe u përpasën me makinën e Policisë.   Raportohet se të dyshuarit kanë qëlluar me armë zjarri, ku janë plagosur 3 persona, mes tyre një polic. 

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!