Home Politike Vasili: Grabitje dhe vjedhje pa mbarim në Vuno!

Vasili: Grabitje dhe vjedhje pa mbarim në Vuno!

nga Albina Hoxhaj

Nga Petrit Vasili

Fshati i njohur po perballet me hajduterine e perditshme te banesave te tij edhe me banore brenda, gje qe nuk ishte pare kurre me pare ne historine e tij.

Vunoi si pjese e projektit te 100 fshatrave kishte nevoje perpara çdo gjeje per SIGURI, me shume se per llaç e tulla.

Kryeministri krejtesisht i pazoti dhe i paafte qe te zgjidhe problemin e Vunoit te kriminalizuar nga vjedhjet e vazhdueshme, megjithe denoncimet pafund te banoreve ne Bashki dhe Polici.

Turp per Edi Ramen,turp per policine.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!