Nis vrullshëm KÇK-ja, Rama ‘rreshtore’ ministrave të tij: A e justifikoni dot pasurinë?

Read Time:50 Second

Genc Sejko ka postuar disa meme në Facebook-un e tij, kur Rama merr me radhë ministrat dhe ish-ministrat e tij, të cilëve u kërkon sqarime.

Sot kryeministrit Edi Rama ka premtuar luftë ndaj krimit të organizuar dhe pasurisë së grumbulluar nga aktivitetet e paligjshme.

Genc Sejko ka postuar disa meme në Facebook-un e tij, kur Rama merr me radhë ministrat dhe ish-ministrat e tij, të cilëve u kërkon sqarime.

  

Kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit të paketës “Anti KÇK” në repartin RENEA, ku është trajnuar Njësia ‘Operacioni Forca e Ligjit’, deklaroi se do u bëhet ferr jeta kriminelëve. Rama u dha ultimatum ’bosëve’ dhe të ‘fortëve’, teksa u shpreh që nëse nuk justifikojnë pasuritë e tyre do t’iu sekuestohet gjithçka. Rama shtoi se që nga nesër subjektet duhet të plotësojnë formularin për burimin e pasurisë së tyre në një afat prej 48 orësh. Sipas tij më pas për ta do nisë hetimet SPAK, dhe do të shprehet gjykata.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Jashtë parlamentit”, KQZ ju jep 663 milionë lekë nga buxheti i shtetit PD-LSI-PDIU
Next post Ç’po ndodh me kryebashkiakët socialistë? Prokuroria e Përgjithshme nis verifikimin për Kastriot Gurrën e Librazhdit, kërkon formularin nga KQZ-ja