Home Politike I premtuan se do të ketë postin që dëshironte/ Vjosa Osmani përplaset me qeverinë: Nuk pranon pozitën si kryeparlamentare

I premtuan se do të ketë postin që dëshironte/ Vjosa Osmani përplaset me qeverinë: Nuk pranon pozitën si kryeparlamentare

nga Albina Hoxhaj

Vjosa Osmani gruaja që kishte kërkuar të drejtonte Ministrinë e punëve të brendshme dhe atë të zevëndëskryeministres është përplasur ditën e sotme me krerët e qeverisë pasi resorët e qeverisë janë ndarë ndryshe duke qenë se Isa Mustafa ka anuar nga Agim Veliu.

Z.Osmani i ishte premtuar se do të zgjedh sipas dëshirës ndërkohë ditën e sotme mesa duket premtimi nuk është mbajtur pasi kësaj të fundit i është bërë me dije se do te jetë kryetare e kuvendit.

Ndërkohë Vjosa Osmani ka paralajmruar orët e vona të mesditës se nuk e pranon këtë pozitë.  

Mbetet e paqartë se si do të reagojë nesër Vjosa Osmani apo që partia të mund të reflektojë dhe të ndryshojë vendimin e fundit për emërimet në pozitat qeveritare.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!